#3 Czy subskrypcja miesięczna Office 365 się opłaca?

Licencje Office 365 możemy zakupić w dwóch modelach: roczny oraz miesięczny. Czy subskrypcja miesięczna się opłaca? Kiedy lepiej skorzystać właśnie z tej opcji? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, którą wybrać w Twoim przypadku :)
Czas czytania: < 1 minuta

Co zyskujemy dzięki subskrypcji miesięcznej?

Subskrypcja miesięczna jest bardzo elastyczna pod względem ilości, ponieważ możemy je zmieniać w dowolnym momencie. Unikamy dzięki temu przeszacowania, ponieważ nie kupujemy większej ilości licencji jednorazowo.

Wyobraźmy sobie sytuację kiedy musimy zdecydować się na zakup licencji i na dzień dzisiejszy zatrudniamy 100 osób. Gdybyśmy zapłacili za rok z góry za 100 licencji i w międzyczasie nasz skład zmniejszy się o 20 osób, to zostajemy z nadwyżką 20 opłaconych licencji. W przypadku Microsoft 365 Business Standard jest to zmarnowane ponad 10 000 zł netto. 

Korzystając z modelu miesięcznego, mamy płatności z dołu, czyli za zużycie. 

Możemy kupić 100 licencji i zrezygnować z 20 szt. po miesiącu, a za trzy dni możemy dokupić jeszcze 50 dodatkowych. 

Naliczanie opłat w subskrypcji miesięcznej odbywa się dziennie – oznacza to, że nie musimy opłacać pełnego miesiąca, a każdą licencję możemy włączyć kiedy jej potrzebujemy i w dowolnym momencie ją wyłączyć. 

U wielu naszych klientów generuje to ogromne oszczędności, a im większa skala, tym więcej pieniędzy pozostaje w firmie.  

Jeżeli angażujecie grupę podwykonawców na pewien projekt, możecie stworzyć im konta użytkownika w Waszej organizacji i wykupić dla nich konkretną ilość subskrypcji miesięcznych. Dzięki temu „tymczasowi” pracownicy mogą współpracować z Wami korzystając z Waszych zasobów i posługując się adresem e-mail w Waszej domenie. Tuż po zakończeniu projektu, możecie wyłączyć te licencje i od tej chwili opłaty nie będą naliczane. 

Realizacja zamówienia odbywa się tego samego dnia (najczęściej w ciągu godziny od przyjęcia zamówienia). Przez zamówienie rozumiem dodanie licencji, ale również rezygnację z licencji lub zmniejszenie ilości. 

Jest mnóstwo scenariuszy zastosowania subskrypcji miesięcznych w małych, średnich i dużych firmach. 

W kolejnym wpisie znajdziecie więcej informacji o subskrypcji rocznej. 

Jeżeli potrzebujesz porady w tym temacie, zapraszamy do kontaktu 🙂 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Najnowsze wpisy

Akademia Aplikacji - 3 osoby wywiad online

Kobiety w IT

31 maja Marta Czapik uczestniczyła w spotkaniu „Draft Rozmowy” organizowanym przez Akademię Aplikacji. To już trzeci odcinek z tego cyklu, a w nim odpowiedzi na

Czytaj więcej »
Baner Wady Microsoft Planner

Wady Microsoft Planner

Sytuacja mojego klienta: – Pani Marto pomocy, straciliśmy wszystkie zadania.– Co się stało?– Noo… yyy… przypadkiem usunąłem…– Ale wszystkie?– Około 30 🤷‍♀️ Niestety Planner nie jest narzędziem

Czytaj więcej »